На Ямпільщині викрито голову сільської ради, який отримав хабар за виділення земельної ділянки

Прокуратурою Сумської області спільно з Управлінням захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України у рамках кримінального провадження задокументовано факт вимагання головою однієї з сільських рад Ямпільського району від фізичної особи неправомірної вигоди за виділення земельної ділянки.

Про це повідомляє прес-служба Прокуратури Сумської області.

У вівторок, 24 січня 2017 року, правоохоронці затримали очільника села безпосередньо після отримання ним 28 тис. грн.

На даний час тривають першочергові слідчі дії, вирішується питання про затримання голови сільської ради в порядку ст. 208 КПК України та повідомлення прокурором Сумської області Віталієм Матвійчуком посадовцю про підозру за ч. 3 ст. 368 (вимагання та одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України.

Довідково: санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Посадовець вимагав 28 тисяч гривень за вирішення земельного питання. Затримали його оперативники Управління захисту економіки у Сумській області Нацполіції та слідчі обласної прокуратури.

Правоохоронці  встановили, що голова однієї з сільських рад Ямпільського району погодився допомогти громадянину вирішити земельне питання. За допомогу попросив у нього 28 тисяч гривень винагороди.

За вказану суму 27-річний посадовець пообіцяв розглянути питання щодо виділення земельної ділянки комунальної власності на сесії сільради та посприяти прийняттю рішення на користь громадянина.

24 січня оперативники Управління захисту економіки (УЗЕ) в Сумській області ДЗЕ Нацполіції та слідчі обласної прокуратури задокументували спробу одержання неправомірної вигоди головою сільради. Правоохоронці вилучили 28 тисяч гривень.

На даний час вирішується питання про затримання посадовця-здирника у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Відповідно санкції статті 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України голові сільради загрожує ув’язнення терміном від п’яти  до десяти  років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

COMMENTS

  • <cite class="fn">Гость</cite>

    Полностью согласна. Этот человек сделал очень много для этого села. Воровали и брали взятки абсолютно все кто был до него, и я не уверен что в будущем не будут брать. Это же ясно всем, что данная операция была просто кому то нужна.

  • <cite class="fn">QWERTY</cite>

    Я обычный человек,но я выросла на этой земле и мне не понятно,почему гнобят людей, которые ,хоть,чо-то сделали для своих деревень.Может это было не законно,но я знаю,что не себе в карман,а для народа.Как глупо не звучит:он молод,делает что-то не так,но во благо своей деревне.Давайте все заступимся за кусочек места,где МЫ живём.