Коли потрібно буде міняти документи після перейменування вулиць

В Українському інституті національної пам’яті наголошують, що у разі, якщо при перейменуванні населеного пункту або вулиці у виконання закону “про декомунізацію” у громадян змінилася адреса місця проживання, вносити зміни в паспорт, а також документи про власність на нерухомість і техталони на автомобілі та номерні знаки не треба.

Згідно з чинним законодавством, після перейменування ніхто не мусить бігти до паспортного столу, щоб зробити відмітку про нову адресу.

Водночас у документі зазначено, що люди можуть поміняти дані про зміну місця проживання в паспорті громадянина Україна “хіба що в тому у разі, коли тоталітарна назва в документі вас абсолютно дратує”.

В Українському інституті національної пам’яті зазначили, що такі зміни можна внести в паспорт, коли буде зручно – “наприклад, по досягнення віку, коли в паспорт необхідно вклеїти нове фото, або під час зміни місця проживання”.

В інституті також спростували твердження, що у зв’язку з перейменуваннями необхідно буде змінити документи про власність на нерухомість.

“Законодавство України не передбачає кінцевих термінів зміни документів у цьому випадку. Зміна назви вулиці не є зміною місця проживання. Тому всі необхідні зміни в документи можуть бути внесені тоді, коли це буде зручно їх власникові. Наприклад, коли людина захоче змінити місце проживання – переїхати на іншу вулицю або в інше село чи місто”, – йдеться в документі.

Документи власності на квартири, будинки, земельні ділянки, будь-яке інше майно, в яких зазначено старі назви, залишаються дійсними. Зміни в них необхідно буде вносити, тільки якщо власник захоче продати, подарувати або передати у спадок свою квартиру, будинок або інше майно. У такому разі в документах, які оформлятимуть на нового власника, вже буде зазначено нову назву.

“Єдине, кому треба буде внести зміни в статутні документи – це юридичні особи. Проте, відповідно до чинного законодавства, ця процедура для них є безкоштовною. Фізична особа-підприємець (ФОП) вноситиме зміни про свою адресу в Єдиному державному реєстрі, але це також безкоштовно”, – додали в інституті.

Окрім цього, в Українському інституті національної пам’яті пояснили, що не потрібно буде міняти техталони на автомобілі та номерні знаки.

“Власникам автомобілів нема чого хвилюватися. Перейменування вулиці не є зміною фактичного місця проживання, а тому й не є підставою для обов’язкової перереєстрації транспортного засобу і внесення змін до техпаспорта автомобіля. Його власник зможе зробити це, коли буде продавати або дарувати авто. На вартості процедури перереєстрації це не позначиться, жодних додаткових платежів не передбачено”, – наголосили в інституті.

Читайте також: У Свесі перейменували вулиці