Чорнобильська АЕС: 30 років після трагедії

Шановні ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, члени ваших родин!
Дорогі друзі! Земляки!
 

26 квітня 2016 року, тридцять років тому, сталася жахлива трагедія на Чорнобильській АЕС, масштабна катастрофа, яка загубила життя багатьох тисяч людей. Багато людських доль обпалила своїм смертоносним сяйвом Полинова зоря, як зазвичай називають цю аварію. Час невблаганний… Спливають роки, сплітаючись у десятиліття, але чорнобильська трагедія для нашого народу, до цього часу, лишається невигойною раною.

Найглобальніша техногенна катастрофа на Землі –аварії за міжнародною шкалою ядерних подій (INES) присвоєно сьомий рівень небезпеки (надважна аварія). На ліквідацію наслідків вибуху на ЧАЕС було мобілізовано 600 тисяч людей з усього колишнього Радянського Союзу.

Від аварії на Чорнобильській атомній електростанції радіоактивного опромінення зазнали 8,4 млн. жителів Білорусії,України, Росії. Навколо ЧАЕС утворилась 30-кілометрова зона відчуження – понад 100 тис. українців змушені були покинуті свої домівки.

Наслідки аварії не просто дають про себе знати вони тривожать дедалі більше і більше: темпи захворюваності учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та потерпілих зростають.

Станом на 01.04.2016 року на території Свеської селищної ради проживає учасників ліквідації наслідків аварії  на Чорнобильській АЄС І категорії 4 особи, ІІ категорії – 14 осіб, ІІІ категорії – 16 осіб.

Рішенням сесії від 16.03.2016 року виділено кошти з селищного бюджету на 2016 рік в сумі 3500 гривень на виплату матеріальної допомоги 7 особам, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Шановні учасники ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції бажаю вам і вашим близьким міцного здоров’я, терпіння, простого щастя і великої удачі, шани і щирої поваги від людей. Низький уклін вам за вашу мужність, за ваш подвиг. Нехай Господь пошле вам здоров’я, сили, нехай у ваших родинах панує мир та злагода. Успіхів вам у всіх ваших справах.

Селищний голова Д.С. Шевченко