Святе-джерело “Синя криниця”

Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. Опівночі перед Водохрещам вода в ріках, як вірили селяни, хвилюється. Були колись такі відважні любителі таємного, що ходили вночі на річку спостерігати це явище, але… ріки в цей час, звичайно, покриті льодом, і що там під кригою робиться — невідомо. Та все ж набрана з річки опівночі перед Водохрещам вода — цілюща; вона зберігалась у «знаючих» селян за образами на випадок поранення або тяжкої хвороби. Ця вода має силу очищувати та зцілювати душу й тіло людини.

Найпоширенішою традицією на Водохреща була і залишається традиція купання в освяченій ополонці. Щороку дедалі більше українців наважуються зануритися у крижану очищену воду. Люди стверджують, що вода їх зцілювала після хронічних захворювань. Всі, хто купалися хоча б раз в ополонці в один голос заявляють, що якщо скупався один раз – неодмінно скупаєшся і вдруге наступного року, бо зупинитися нереально, настільки пробирає захоплюючим відчуттям та незабутніми враженнями.

Деякі мешканці селища йдуть купатися до Синьої Криниці. Синя Криниця – гідрологічний заказник місцевого значення, якій понад 100 років. В криниці б’є понад 100 ключів, а вода не замерзає навіть у люті морози. Селищна рада звертається до всіх Свесян і гостей Нашого селища з проханням про бережливе ставлення до цього святого місця. Нехай Синя Криниця буде чистим місцем, аби і наші діти змогли поїти з неї чистою як сльоза водою своїх дітей. А для купелі можна знайти інші місця.

Якщо щось забороняєш, потрібно запропонувати альтернативу!!!

Рекомендуємо відвідати дуже привабливе місце, яке розташоване в с. Шевченкове (Тарасове), біля будинку, Нашого земляка Дмитра Головка.

Велика подяка йому, від усіх наших мешканців і від Селищної ради особисто, за створення, догляд і підтримку в охайному стані, такого затишного і приємного місця, де можна дуже культурно відсвяткувати Водохрещу і зануритися у воду.

А наступного літа, спробуємо зробити спеціально відведене місце для святкування такого важливого для Наших мешканців свята!

Дякуємо за розуміння!

Селищний голова Шевченко Дмитро

COMMENTS

  • <cite class="fn">Дмитрий</cite>

    Так же поддерживаю данную идею! Кроме того перенести столики для отдыха в другое место по дальше от источника.

  • <cite class="fn">Татьяна</cite>

    Очень правильное предложение. Поддерживаю Голову полностью.Вот только надо написать объявления по поселку и возле “Синей криницы”, так как очень мало людей читают интернет газету.